Poradnia neurologiczna

Lekarze:

 • lek. med. Szymon Bogusławski

  Absolwent poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista neurolog z praktyką lecznictwa szpitalnego z zakresu neurologii i rehabilitacji w Dolnej Saksonii i okolicach Berlina. Ordynator jednego z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

  mniej
 • dr Anna Piątek

  Specjalizację z neurologii oraz naukę zawodu odebrałam w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego w SPZOZ MSWiA w Poznaniu, pod opieką prof. dr. hab. Radosława Kaźmierskiego.
  Rozprawę doktorską, pt. „Mózgowy przepływ krwi oceniony ultrasonograficznie i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, a stan kliniczny pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu” promowaną przez prof. dr. hab. Radosława Kaźmierskiego obroniłam w 2014r.
  Zawodowo realizuję się na kilku płaszczyznach pracując na Oddziale Klinicznym Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, dyżurując na ostrych dyżurach w szpitalach, udzielając porad w Poradniach Neurologicznych i biorąc udział w programach lekowych.
  Poza leczeniem chorób neurologicznych wykonuję badanie USG Doppler tętnic dogłowowych (szyjnych i kręgowych) oraz USG przezczaszkowe.

  mniej
 • lek. med. Małgorzata Jączak-Goździak

  Jestem lekarzem, specjalistą neurologiem, absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Aktualnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu neurologii dziecięcej w Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego w Szpitalu im. H. Święcickiego w Poznaniu. Ponadto przyjmuję pacjentów w poradniach neurologicznych w Poznaniu, w Obornikach i w Kostrzynie.
  W latach 2009-2020 pracowałam w Centrum Medycznym HCP Szpitalu Jana Pawła II w Poznaniu, gdzie ukończyłam specjalizację z neurologii, a następnie prowadziłam pacjentów w poradni przyszpitalnej.
  Doświadczenie zawodowe zdobywałam również poprzez udział w licznych badaniach klinicznych (dla pacjentów z Chorobą Parkinsona, z migreną, ze spastycznością poudarową, padaczką i stwardnieniem rozsianym) oraz podczas staży zagranicznych m.in we Francji (Centre Hospitalier de Rennes/program Sokrates-Erasmus, Szpital St. Antoine w Paryżu/stypendium rządu francuskiego) i w Tunezji (Tunis/IFMSA).

  Wiedzę i umiejętności stale poszerzam poprzez aktywny udział w kursach doszkalających oraz w konferencjach krajowych i zagranicznych. Ukończyłam m.in. kurs EEG (akredytowany przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej/2015), kurs USG tętnic domózgowych zewnątrzczaszkowych oraz przezczaszkowe (podstawowy i doskonalący 2011/2017). Uczestniczyłam m.in. w VIII Zimowej Szkole Międzynarodowego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Zaburzeń Ruchowych w Londynie (2019), w konferencjach Europejskiej Akademii Neurologii w Oslo (2019), w Paryżu (2020) i w Wiedniu (2021).
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Europejskiej Akademii Neurologii (EAN).

  mniej

Diagnostyka i leczenie:

 • Bóle i zawroty głowy, migreny
 • Zaburzenia pamięci
 • Neuropatie
 • Uszkodzenia i porażenia nerwów
 • Choroby neurologiczne - choroba Alzheimera, choroba Huntingtona, choroba i zespół Parkinsona, stwardnienie rozsiane i inne

Badania:

 • USG neurologiczne

  Badanie jest wykonywane przy użyciu specjalistycznego aparatu ultrasonograficznego, lekarz ocenia powierzchnię, kształt i położenie narządów wewnętrznych. USG neurologiczne polega na badaniu naczyń szyjnych i kręgowych, lekarz ocenia drożność tętnic i żył oraz mierzy przepływ krwi w naczyniach.

  mniej
Rejestracja telefoniczna Umów online