Poradnia neurologiczna

Lekarze:

  • lek. med. Szymon Bogusławski

    Absolwent poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista neurolog z praktyką lecznictwa szpitalnego z zakresu neurologii i rehabilitacji w Dolnej Saksonii i okolicach Berlina. Ordynator jednego z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

    mniej
  • dr n. med. Anna Piątek

    Specjalizację z neurologii oraz naukę zawodu odebrałam w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego w SPZOZ MSWiA w Poznaniu, pod opieką prof. dr. hab. Radosława Kaźmierskiego.
    Rozprawę doktorską, pt. „Mózgowy przepływ krwi oceniony ultrasonograficznie i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, a stan kliniczny pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu” promowaną przez prof. dr. hab. Radosława Kaźmierskiego obroniłam w 2014r.
    Zawodowo realizuję się na kilku płaszczyznach pracując na Oddziale Klinicznym Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, dyżurując na ostrych dyżurach w szpitalach, udzielając porad w Poradniach Neurologicznych i biorąc udział w programach lekowych.
    Poza leczeniem chorób neurologicznych wykonuję badanie USG Doppler tętnic dogłowowych (szyjnych i kręgowych) oraz USG przezczaszkowe.

    mniej
  • lek. med. Małgorzata Jączak-Goździak

    Jestem specjalistą neurologii i neurologii dziecięcej, absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Aktualnie pracuję w Katedrze i Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Ponadto przyjmuję pacjentów w poradniach neurologicznych w Poznaniu, w Obornikach i w Kostrzynie.
    W latach 2009-2020 pracowałam w Centrum Medycznym HCP Szpitalu Jana Pawła II w Poznaniu, gdzie ukończyłam specjalizację z neurologii, a następnie prowadziłam pacjentów w poradni przyszpitalnej.
    Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w szpitalach, w poradniach oraz poprzez udział w licznych badaniach klinicznych (dla pacjentów z chorobą Parkinsona, z migreną, ze spastycznością poudarową, padaczką i stwardnieniem rozsianym) a także podczas staży zagranicznych m.in we Francji (Centre Hospitalier de Rennes, Szpital St. Antoine w Paryżu) i w Tunezji (Tunis).
    Wiedzę i umiejętności stale poszerzam poprzez aktywny udział w kursach doszkalających oraz w konferencjach krajowych i zagranicznych. Ukończyłam m.in. kurs EEG kurs USG tętnic domózgowych zewnątrzczaszkowych oraz przezczaszkowe, kurs „Wczesna diagnostyka neurorozwojowa uszkodzeń układu nerwowego niemowląt wg Vojty. W 2022 roku podczas XI Ogólnopolskich Dni Neurologii Dziecięcej za pracę pt. „Postępująca asymetria półkul mózgu jako objaw radiologiczny, pomocny w diagnostyce neurologicznej” otrzymałam nagrodę za najlepszą prezentację w sesji konkursowej „Młodych Neurologów”.
    Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej oraz Europejskiej Akademii Neurologii (EAN).

    mniej

Diagnostyka i leczenie:

  • Bóle i zawroty głowy, migreny
  • Zaburzenia pamięci
  • Neuropatie
  • Uszkodzenia i porażenia nerwów
  • Choroby neurologiczne - choroba Alzheimera, choroba Huntingtona, choroba i zespół Parkinsona, stwardnienie rozsiane i inne

Badania:

  • USG neurologiczne

    Badanie jest wykonywane przy użyciu specjalistycznego aparatu ultrasonograficznego, lekarz ocenia powierzchnię, kształt i położenie narządów wewnętrznych. USG neurologiczne polega na badaniu naczyń szyjnych i kręgowych, lekarz ocenia drożność tętnic i żył oraz mierzy przepływ krwi w naczyniach.

    mniej
Rejestracja telefoniczna Umów online