Poradnia leczenia nadwagi i otyłości

Lekarze:

 • Aleksandra Leśniak

  Ukończyłam w 2013 roku kierunek lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2019 r. uzyskałam tytuł specjalisty medycyny rodzinnej. Jestem również certyfikowanym lekarzem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. W 2020 przystąpiłam do międzynarodowego Programu Certyfikacji z zakresu Medycyny Stylu Życia, który umożliwił mi uzyskanie tytułu Certyfikowanej Specjalistki Medycyny Stylu Życia (IBLM Diplomate – Certified Lifestyle Medicine Physician). Ukończyłam także Studia Podyplomowe w zakresie Psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

  Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na prewencji i leczeniu chorób metabolicznych, a także korzyściach zdrowotnych niskoprzetworzonej diety opartej głównie na roślinach.
  W mojej pracy dokładam starań, aby kontakt z pacjentem przebiegał w atmosferze szacunku, empatii oraz zrozumienia dla szczególnych problemów, z jakimi zmagają się pacjenci dotknięci otyłością i nadwagą.

  mniej

Diagnostyka i leczenie:

 • otyłość, nadwaga, insulinooporność oraz stan przedcukrzycowy

  Kluczowymi elementami wizyty są:
  - Wywiad lekarski dotyczący nadwagi, otyłości oraz chorób towarzyszących i ich leczenia.
  - Omówienie dostępnych wyników badań laboratoryjnych i zlecenie koniecznych badań.
  - Edukacja w zakresie stylu życia: konsultacja żywieniowa, omówienie nawyków żywieniowych i ustalenie planu ich trwałej modyfikacji, poradnictwo z zakresie aktywności fizycznej.

  Celem konsultacji jest również ustalenie indywidualnego planu obejmującego racjonalne, bezpieczne tempo redukcji masy ciała i długotrwałe utrzymanie efektów leczenia oraz:

  - Ustalenie wskazań i przeciwwskazań do farmakologicznego leczenia otyłości, w razie potrzeby włączenie farmakoterapii.
  - Ustalenie wskazań do operacyjnego leczenia otyłości – chirurgii bariatrycznej.

  Zgodnie z wytycznymi postępowania w nadwadze i otyłości Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, konsultacje kontrolne powinny się odbywać co najmniej raz w miesiącu.

  mniej

Badania:

 • pomiary antropometryczne (wzrost, masa ciała, obwód pasa i bioder, BMI)
 • pomiar ciśnienia tętniczego
 • badanie składu ciała metodą bioimpedencji
Rejestracja telefoniczna Umów online