Poradnia psychologiczna

Specjalista:

 • mgr Margareta Baranowska

  Psycholog kliniczny ( w trakcie specjalizacji)
  Kwalifikacje – mgr psychologii, w trakcie specjalizacji psychologii klinicznej z zakresu neuropsychologii, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w procesie certyfikacji), w trakcie szkolenia zaawansowanego na psychoterapeutę w podejściu systemowym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

  Aktualizację wiedzy i umiejętności z zakresu neuropsychologii realizuje poprzez staże kliniczne oraz szkolenia specjalistyczne (m.in. Ocena neuropsychologiczna w otępieniach i łagodnych zaburzeniach poznawczych, Diagnoza różnicowa otępień, Terapia zaburzeń komunikacji słownej w chorobach otępiennych).

  Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu interwencji kryzysowej oraz prowadzenia grup wsparcia.

  Doświadczenie – Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu, w trakcie specjalizacji psychologii klinicznej z zakresu neuropsychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.

  Od czterech lat zajmuje się zawodowo osobami starszymi w organizacjach pozarządowych w Poznaniu. Od dwóch lat związana z Fundacją Petra Senior w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne z podopiecznymi Domu Krótkiego Pobytu PETRA oraz ich rodzin. Przeprowadza badania psychologiczne i neuropsychologiczne oraz psychoedukację dla osób, które w obliczu choroby osoby bliskiej w najbliższym czasie będą musiały się zmierzyć z opieką faktyczną. W ciągu ostatnich dwóch lat zajmowała się poradnictwem i diagnozą psychologiczną osób dorosłych cierpiącymi na zaburzenia psychiczne w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu.

  Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Alzheimerowskim w Poznaniu, Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, Szpitalu Klinicznym im. Helidora Święcickiego UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Centrum Zdrowia Psychicznego przy CM HCP Sp.z.o.o w Poznaniu, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, Poradni Zdrowia Psychicznego w Nowym Tomyślu oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Gnieźnie.

  mniej

Diagnostyka i leczenie:

 • Diagnoza psychologiczna i neuropsychologiczna
 • Ocena i trening funkcji poznawczych
 • Psychoedukacja dot. opieki faktycznej nad osobą niesamodzielną
 • Indywidualna terapia krótkoterminowa dorosłych, młodzieży i osób starszych z:

  a. zaburzeniami depresyjnymi
  b. zaburzeniami lękowymi (lęk społeczny, lęk uogólniony, fobie, zaburzenia obsesyjno kompulsyjne)
  c. zaburzeniami adaptacyjnymi
  d. przewlekłym stresem
  e. objawami psychosomatycznymi
  f. trudnościami w relacjach

  mniej
 • Indywidualna terapia krótkoterminowa dorosłych, młodzieży i osób starszych z doświadczeniem kryzysu

  1) utraty, żałoby
  2) sytuacyjnego
  3) środowiskowego
  4) suicydalnego
  5) utraty sprawności i zdrowia (wspieranie procesu rehabilitacji powypadkowej oraz motywacji do kontynuacji procesu leczenia)
  6) wypalenia opiekuna

  mniej

Badania:

 • Konsultacje psychologiczne
 • Badanie psychologiczne lub neuropsychologiczne
Rejestracja telefoniczna Umów online